Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


Zlata podkova, zlaté pero, zlatý vlas 2013

Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas

 

Drienčany, 28. október 2013

Obec Drienčany  v dňoch 16. – 17. októbra opäť s otvorenou náručou privítala mladých recitátorov, účastníkov jubilejného X. ročníka regionálnej a VIII. ročníka celoslovenskej súťaže v prednese slovenskej rozprávky pod názvom „Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas“.
Súťaž vznikla na počesť slovenského dejateľa Pavla Emanuela Dobšinského, ktorý pôsobil v Drienčanoch ako evanjelický farár.  Vo svojom voľnom čase zbieral okrem rôznych  ľudových  zvykov  a obyčají aj prekrásne ľudové rozprávky. Do niektorých z nich sme sa mohli započúvať na samotnej súťaži.

Výsledky X. ročníka regionálnej súťaže v prednese slovenskej rozprávky “ Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas,  dňa 16.10.2013 v Drienčanoch:

I.kategória:

1.miesto:          Ivana KYSEĽOVÁ, ZŠ Klokočova, Hnúšťa

2.miesto:          Janka AUXTOVÁ,  ZŠ Ul. Mieru, Jesenské

3.miesto:          Laura SEGEDYOVÁ,  Evanjelická ZŠ Zlatice Oravcovej Rimavská Sobota

Cena Matice slovenskej:

                        Daniel ILAVSKÝ, ZŠ s MŠ P. E. Dobšinského, Teplý Vrch

 

II.kategória:

1.miesto:          Pavlína DERDÁKOVÁ,  ZŠ J. A. Komenského Revúca

2.miesto:          Eva KOZLOKOVÁ,   ZŠ Hviezdoslavova , Revúca

3.miesto:          Ema KYSEĽOVÁ, ZŠ  V. Mináča, Klenovec

Cena poroty:

                        Mário TÖKÖLY, Reedukačné centrum Čerenčany

 

III.kategória:

1.miesto:          Martin TEMIAK, ZŠ Klokočova, Hnúšťa

2.miesto:          Oskar VÍGH,  ZŠ Š.M.Daxnera Rimavská Sobota

3.miesto:          Kamila PURDEKOVÁ, ZŠ Ul. Mieru, Jesenské

 

 

Porota:

I. a III. kategória: Milana Jutková, Drahomíra Plichtová, Štefan Gabčan, Ingrid Šulková

II.kategória: Ľubomír Šárik, Tatiana Kršková, Tatiana Krešneová

 

 

Výsledky VIII. ročníka celoslovenskej súťaže v prednese slovenskej rozprávky Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas, dňa 17.10.2013 v Drienčanoch:

I.kategória:

1.miesto -        Pavlína PRASKAČOVÁ, ZUŠ Senica

2.miesto –        Sára SZITÁRIOVÁ, ZUŠ Levoča

3.miesto –        Ivana KYSEĽOVÁ, ZŠ Klokočova, Hnúšťa

 

II.kategória:

1.miesto –        Dávid SABO , Gymnázium Ľ. Štúra, Michalovce

Cena za interpretáciu umeleckého prednesu: Tamara KENDEROVÁ, ZUŠ Ľ.Fullu, Ružomberok

Cena za interpretáciu umeleckého prednesu: Eva KOZLOKOVÁ,  ZŠ Hviezdoslavova, Revúca

 

III. kategória:

1.miesto –        Oskar VÍGH, ZŠ Š.M.Daxnera Rimavská Sobota 2.miesto –           

2.miesto –        Simona UHLIAROVÁ, ZŠ akademika J. Hronca, Rožňava

3.miesto –        Adam ALEXA  Gymnázium Ľ. Štúra, Michalovce

 

Porota:

I. a III. kategória: Milana Jutková, Drahomíra Plichtová, Štefan Gabčan, Ingrid Šulková

II.kategória: Ľubomír Šárik, Tatiana Kršková, Tatiana Krešneová

 

Všetkým súťažiacim, pedagógom a organizátorom  patrí srdečné poďakovanie so želaním, aby aj o rok v októbri v Drienčanoch opäť zvíťazilo dobro nad zlom v rozprávkových príbehoch. A želaním organizátorov je,  aby sa do tejto literárnej súťaže zapojilo ešte viac detí, ako doteraz, ktoré majú chuť rozprávať prekrásne slovenské rozprávky všetkým, ktorí chcú počúvať.


Ingrid Šulková
riaditeľka  Domu MS Rimavská Sobota

 

 
Reklama