Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas - Drienčany

26. 4. 2013

„Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas“

Drienčany, 17.-18. október 2012

Aj tento rok obec Drienčany  v dňoch 17.- 18. októbra s otvorenou náručou privítala mladých recitátorov, účastníkov IX. ročníka regionálnej a VII. ročníka celoslovenskej súťaže v prednese slovenskej rozprávky pod názvom „ Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas“.
Súťaž vznikla na počesť slovenského dejateľa Pavla Emanuela Dobšinského, ktorý pôsobil v Drienčanoch ako evanjelický farár.  Vo svojom voľnom čase zbieral okrem rôznych  ľudových  zvykov  a obyčají aj ľudové rozprávky. Do niektorých z nich sme sa mohli započúvať na samotnej súťaži. O víťazoch v troch kategóriách rozhodla odborná porota v zložení: Marta Hlušíková, Milana Jutková, Ľubomír Šárik, Táňa Kršková, Štefan Gabčan, Ingrid Šulková a Vladimír Palkovič.

A tu sú výsledky IX. ročníka regionálnej súťaže v prednese slovenskej rozprávky “ Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas,  dňa 17.10.2012 v Drienčanoch:
I.kategória:
1.miesto:         Adam KOCHJAR,  ZŠ s MŠ Muráň
2.miesto:         Sára RUŽÁNIOVÁ,  ZŠ J.A.Komenského Revúca
3.miesto:         Laura SEGEDYOVÁ,  Evanjelická ZŠ Zlatice Oravcovej Rimavská Sobota
II.kategória:
1.miesto:         Paula KMECOVÁ,  ZŠ J.A.Komenského Revúca
2.miesto:         Filip MIHÁĽ,  Gymnázium I.Kraska Rimavská  Sobota
3.miesto:         Samuel SÉLEŠ,  ZŠ P.E.Dobšinského Rimavská Sobota
III.kategória:
1.miesto:         Oskar VÍGH,  ZŠ Š.M.Daxnera Rimavská Sobota
2.miesto:         Michaela BARTÓKOVÁ,  Gymnázium I.Kraska Rimavská Sobota
3.miesto:         Dominika BRŤKOVÁ,  ZŠ Klokočova Hnúšťa

Výsledky VII. ročníka celoslovenskej súťaže v prednese slovenskej rozprávky Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas, dňa 18.10.2012 v Drienčanoch:
I.kategória:
1.miesto -       Pavlína PRASKAČOVÁ, ZUŠ Senica
2.miesto –       Sára RUŽÁNIOVÁ, ZŠ J.A. Komenského Revúca
3.miesto –       Laura SEGEDYOVÁ, Evanjelická ZŠ Zlatice Oravcovej Rimavská Sobota
II.kategória:
1.miesto –       Nikola SIVECOVÁ, ZUŠ Levoča
2.miesto –       Sebastián SMIK, ZŠ Ing. Kožucha Spišská Nová Ves
3.miesto –       Milan PODHOREC, ZŠ L. Novomeského Lučenec
III. kategória:
1.miesto –       Paulína DITTRYCHOVÁ, ZUŠ Ľ. Fullu Ružomberok
2.miesto –       Oskar VÍGH, ZŠ Š.M.Daxnera Rimavská Sobota
2.miesto –       Michaela BARTÓKOVÁ, Gymnázium I.Kraska Rimavská Sobota
3.miesto –       Mirka KUCHÁROVÁ, ZŠ Ing. Kožucha Spišská Nová Ves

Všetkým súťažiacim, pedagógom, organizátorom  vyjadrujeme pochvalu a srdečné poďakovanie so želaním, aby aj o rok v októbri v Drienčanoch opäť zvíťazilo dobro nad zlom v rozprávkových príbehoch a nielen v nich, ale aj v bežnom živote nás všetkých.

                                                                                                                Ingrid Šulková DMS

 

 
Reklama

Náhľad fotografií zo zložky Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas - Drienčany